Dodano: 17-10-2014

To pytanie nurtuje z pewnością wiele osób odwiedzających tę stronę. Dlatego witamy w pierwszej części naszego poradnika, w którym spróbujemy odpowiedzieć Wam na to pytanie.

Uwierz w siebie!
Idziesz na egzamin po to, żeby go zdać. Ukończyłeś dobry kurs prawa jazdy, przynajmniej 30 godzin spędziłeś za kierownicą w towarzystwie instruktora, który starał się jak najlepiej nauczyć Cię jazdy. Zdałeś egzamin wewnętrzny w Twoim OSK, masz już odpowiednią wiedzę i umiejętności żeby zdać państwowy egzamin na prawo jazdy. Gdybyś nie był przygotowany z pewnością Twój instruktor powiedziałby Ci o tym.

Co z tym stresem?
Wiele osób oblewa egzamin przez nadmierny stres. Stres sam w sobie może być zjawiskiem pozytywnym – pomaga zmotywować się do działania, zwiększa możliwości radzenia sobie z trudną sytuacją. U wielu osób egzamin na prawo jazdy wywołuje nadmierny, paraliżujący stres, który na pewno nie zadziała motywująco. Serce bije mocniej a noga zaczyna drżeć na pedale sprzęgła – to na pewno nie pomoże zdać egzaminu. Jeżeli należysz do takich osób spróbuj zrelaksować się już dzień wcześniej, zajmij się czymś co Cię odpręży – spotkanie ze znajomymi, spacer, wyjście do kina.

Jeżeli chcesz poczuć się pewniej dzień przed egzaminem albo tego samego dnia rano wykup sobie jazdy doszkalające,to umocni Cię w przekonaniu, że sobie poradzisz.
W poczekalni ośrodka egzaminowania unikaj osób, które oblały po kilkanaście egzaminów i opowiadają jakie to straszne i niemożliwe do zdania. To zwykle osoby po kiepskich kursach na prawo jazdy, słabo przygotowane, z dużymi przerwami między egzaminami lub po prostu nie nadające się na kierowców. Swoimi opowieściami tylko podsycają zdenerwowanie pozostałych kandydatów.

Jeżeli jesteś wyjątkowo podatny na stres warto zapoznać się z technikami relaksacji – dużo informacji znajdziesz na ten temat w Internecie a czasami skorzystać z łagodnych, ziołowych uspokajaczy jak doskonale znana herbatka z melisy. Pomocny będzie także magnez- dziś większość z nas cierpi na jego niedobór a ten pierwiastek pomaga w łagodzeniu stresu. Można sięgnąć po gotowe tabletki czy czekoladę z dużą zawartością kakao.
Odradzamy stosowania środków uspokajających, zwłaszcza takich, które wcześniej nie były przyjmowane – reakcja organizmu może być nieprzewidywalna. Co oczywiste stanowczo zabronione są także próby kojenia stresu alkoholem.

Przed wyjściem z domu
Upewnij się, że zabrałeś ze sobą potwierdzenie zapisu na egzamin i dokument tożsamości (dowód, prawo jazdy). Jeżeli w orzeczeniu lekarskim masz kod wskazujący na konieczność jazdy w okularach (szkłach kontaktowych) koniecznie musisz je założyć – jeżeli zapomniałeś ich zabrać egzaminator nie dopuści Cię do egzaminu.

Przed egzaminem
Spokojnie zaczekaj na swoją kolej, możesz obserwować egzaminy odbywające się na placu manewrowym, lub zaczekać na poczekalni – zwykle emitowane są tam filmy o egzaminie, może warto je obejrzeć. Nie słuchaj niestworzonych historii opowiadanych przez weteranów mających po kilkanaście egzaminów na koncie. Program egzaminu jest ściśle określony, wszystko jest nagrywane więc na pewno nic dziwnego się nie wydarzy.

Filmy z tras egzaminacyjnych i nie tylko

Error type: "Forbidden". Error message: "The request is missing a valid API key." Domain: "global". Reason: "forbidden".

Did you added your own Google API key? Look at the help.

Check in YouTube if the id OSKAbes belongs to a username. Check the FAQ of the plugin or send error messages to support.